FC Barcelona trece de Bilbao. Vezi în ce condiții!

1
586

După ce l-a pierdut pe portarul Victor Valdes, formația catalană a reușit să îi învingă pe Nou Camp pe bascii de la Athletic Bibao cu scorul de 2 – 1 .
Meciul a început tare, David Villa marcând în minutul 4, în urma unei faze create de fundașul brazilian Dani Alves, contestat de fani pentru offside.
În minutul 52 a reușit să egaleze Iraola, marcând în poarta apărată de rezerva Pinto.
Spre bucuria fanilor, Lionel Messi, care joacă azi meciul cu numărul 250 pentru FC Barcelona, a reușit să înscrie în minutul 77 și să aducă 3 puncte importante pentru catalani.
Real Madrid, formația clasată pe locul al doilea, a învins sâmbătă pe Levante, cu scorul de 2 – 0. Astfel, madrilenii sunt la 5 puncte distanță de campioana Barcelona.