Lucian Bute l-a făcut KO pe Brian Magee

0
120

Bute isi pastreaza titlul - sursa foto mediafax foto

Sâmbătă, 19 martie pugilistul român Lucian Bute l-a învins pe irlandezul Brian Magee prin KO în repriza a zecea, într-un meci disputat la Centre Bell din Montreal, informeaza mediafax.ro

Deși debutul partidei a fost unul echilibrat, românul câștigând din primele patru reprize cu 10-9, iar în cea de-a doua cei doi au fost la egalitate cu 10-10, Bute în repriza a șasea a devenit mai agresiv iar în repriza a șaptea pugilistul român l-a trimis la podea pe Magee prin celebra lui lovitură la ficat.

Irlandezul a rezistat până în repriza a zecea când Bute, după un upercut în bărbie, l-a trimis la podea.În urma victoriei obținute, Lucian Bute își păstrează titlul mondial IBF la categoria supermijlocie pentru a șaptea oară consecutiv.
A şasea oară când Lucian Bute şi-a păstrat centura de campion mondial a fost la data de 16 octombrie, la Montreal, când l-a învins tot prin KO pe americanul Jesse Brinkley.