Roș-albaștrii lui Reghe au câștigat Cupa Ligii

0
279

Cristian Tanase si Alexandru Chipciu primesc trofeul Cupei Ligii de la Ilie Nastase.

Steaua a câștigat Cupa Ligii la fotbal, după ce a învins-o în prelungiri pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-1.

Roș-albaștrii s-au impus cu greu și au marcat steliștii Marko Momcilovic (minutul 60) și  Jugurtha Hamroun (minutul 111 — penalty).

Aceștia au câștigat trofeul pentru a doua oară consecutiv, după 3-0 cu Pandurii în finala de anul trecut.

Steaua a cucerit singurul său trofeu din sezonul trecut, în fața unei echipe care a trecut cu bine peste momentele de tensiune cu care s-a confruntat în Turcia, revenind sâmbătă seara în țară.

Steaua a evoluat în premieră în echipamentul dedicat împlinirii a 30 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni și pe care intenționează să îl folosească la toate meciurile de pe teren propriu din acest sezon, în semn de respect pentru performanța obținută în 1986.